Шеві – 40 років: чому ми маємо ним пишатися

• 869

Сьогодні легендарному українському футболісту, а нині головному тренеру нашої збірної Андрію Шевченку виповнюється 40 років.

За час своєї кар'єри Шевченко виступав за "Динамо", "Мілан" та "Челсі", а також захищав кольори "жовто-синіх".

У складі цих команд українець здобув чи не всі можливі титули, ставши найкращим в історії бомбардиром збірної України, а також найкращим футболістом Європи та володарем десятка різних Кубків.

До ювілею легенди українського та світового футболу пропонуємо вам пригадати шлях Шеви до тріумфу.

Перша команда

Перша команда Шевченка - фото 106677
Перша команда Шевченка / fakty.ictv.ua

Починав Шевченко із позиції опорного півзахисника. Юний талант виступав за команду місцевого ЖЕКу, тренером якої була інструктор-жінка. Після вдалої гри на одному з турнірів Андрія запросили до школи "Динамо".

Зірковий старт: хет-трик у ворота "Барселони"

Шевченко у "Динамо" / football24.ua

5 листопада 1997 року футбольна Європа вперше побачила талант Андрія Шевченка. Перед тим "Динамо" зійшлося з каталонським клубом у груповому етапі Ліги Чемпіонів. Вдома українці обіграли знаменитий гранд з рахунком 3:0. На "Камп-Ноу" від іспанців очікували запеклого реваншу. Утім, Шевченко вирішив долю поєдинку геть по-іншому.

Ще в першому таймі Шева оформив хет-трик у ворота "Барси", а в другому таймі остаточно розгромив каталонців гол Сергія Реброва. За підсумком двох матчів "Динамо" перемогло "Барселону" з рахунком 7:0! Коли ще таке можна буде побачити?

Перший українець, який виграв Лігу Чемпіонів

Шева виграв з "Міланом" ЛЧ / tgcom24.mediaset.it

Найбільший пік кар'єри українця припав на його італійський період. Разом із "Міланом" Андрій Шевченко став чемпіоном Італії, здобув Кубок і Суперкубок Італії, переміг у Лізі чемпіонів та виборов Суперкубок УЄФА.

Тричі Шева був визнаний найкращим бомбардиром Ліги чемпіонів, двічі — чемпіонату Італії. Українець потрапив в історію "Мілана" як другий бомбардир за весь час існування команди.

Саме гол Шеви вивів "Мілан" у фінал Ліги чемпіонів, де українець реалізував вирішальний пенальті, який приніс команді кубок ЛЧ-2003. Таким чином Андрій Шевченко став першим українцем-переможцем Ліги чемпіонів. Пригадаймо, як це було:

"Золотий м'яч"

Шева став найкращим футболістом Європи - фото 106676
Шева став найкращим футболістом Європи / uateka.com

2003-2004 роки у "Мілані" стали для Шеви справді тріумфальними. Він втретє поспіль забив 24 голи за сезон, допоміг міланцям виграти скудетто (чемпіонат Італії) та оформив хет-трик у матчі за Суперкубок Італії проти Лаціо.

До успіхів на клубному рівні українець додав довгоочікувані перемоги за збірну України, разом з якою в 2004 році почав боротьбу за путівку на чемпіонат світу в Німеччині.

Цілком заслужено за свою видатну гру Андрій Шевченко отримав "Золотий м'яч 2004", обійшовши Деко, Роналдінью, Тьєррі Анрі та Теодоріса Загоракіса.

Чим запам'ятався Шева в "Челсі"

Шевченко у "Челсі" / reuters.com

Гра за "Челсі", на жаль, українцю не пішла. Величезна сума трансферу, багато травм, невдалі виступи, унаслідок – повернення за 2 роки до "Мілану". Попри це, Шева таки став володарем Кубка Англії, Кубка Футбольної ліги і Суперкубка Англії.

Чи не найяскравіший момент у виступах Шеви за "Челсі" – дивовижний гол у ворота "Тотенхема". Насолоджуємося:

"Лебедина пісня" Шеви: останні голи легенди

Шевченко на Євро-2012 - фото 106680
Шевченко на Євро-2012 / tsn.ua

Ще в 2006 році разом зі збірною України Андрій Шевченко пробився до чвертьфіналу чемпіонату світу, що стало поки що найбільшим досягненням "жовто-синіх". Однак ми пропонуємо пригадати виступ українця у складі збірної на Євро-2012.

У першому матчі проти шведів Шева нагадав про себе всьому футбольному світу, забивши одразу 2 м'ячі, й обидва головою! Це стало справжнім камбеком легенди і водночас його "лебединою піснею".

Уже після третього, заключного матчу збірної України на Євро-2012 Андрій Шевченко заявив, що завершує виступи в національній команді. Остаточно свою кар'єру футболіст закінчив 27 липня після матчу "Динамо" проти ужгородської "Говерли".

Віднедавна Андрій Шевченко став тренером нашої збірної.

У першому матчі під його керівництвом і водночас стартовому матчі відбору на ЧС "жовто-сині" зіграли внічию із збірною Ісландії. Попереду поєдинок проти Косово.

Радіо 24 вітає Андрія Шевченка з ювілеєм та бажає йому нових перемог – цього разу в ролі тренера!