Вінницький сумоїст Важа Даіаурі став чемпіоном на всесвітніх іграх з єдиноборств

24.10.2023, 11:32

Вінницький сумоїст Важа Даіаурі став чемпіоном на ІІІ Всесвітніх іграх з єдиноборств. Проходять змагання з 21 по 30 жовтня у місті Ер-Ріяд у Саудівській Аравії.

Вінничанин Важа Даіаурі здобув золоту нагороду з сумо у ваговій категорії до 115 кг. Тренував спортсмена батько. Про це написав начальник ОВА Сергій Борзов.

Цікаво: Вперше в історії – МОК планує провести Олімпійські кіберспортивні ігри

Кваліфікацію для участі у змаганнях пройшли понад 1500 спортсменів із 129 країн. Збірна України представлена у таких видах спорту, як армрестлінг, сават, джиу-джитсу, карате, кікбоксинг WAKO, муай-тай, самбо, сумо, ушу, панкратіон, боротьба на поясах Алиш та грепплінг.

Одразу після перемоги на Чемпіонаті світу, у ваговій категорії до 115 кг Важа вкотре довів, що є найкращим! Вітаю Важу та його батька – Важу Шотайовича Даіаурі, який є і тренером чемпіона, з прекрасним результатом на світовій арені спорту. Так тримати! Нових перемог! – написав Сергій Борзов.

Це друга першість вінничанина за останній місяць на змаганнях світового рівня. Сумоїст здобув золоту нагороду на чемпіонаті світу, який з 7 по 9 жовтня проходив у японському місті Токіо. Участь у змаганнях брали 400 спортсменів із тридцяти країн.

Це досить молодий мультиспортивний турнір, який вперше провели у 2010 році. Рівень змагань дуже високий, організація на вищому рівні. Зокрема, на змаганнях я був не тільки суддею, а й тренером Важі. Того року він став чемпіоном XI Всесвітні Ігри з неолімпійських видів спорту, у цьому році він став чемпіоном світу і тепер перед ним стояло завдання здобути перемогу на III Всесвітніх іграх із єдиноборств, з яким він справився на відмінно! В абсолютній категорії було 50 сильних світових спортсменів, але Важа і тут показав високий результат та здобув бронзу, – зазначив Заслужений тренер України Важа Даіаурі.

Також тренер додав, що цей турнір зібрав найкращих та найсильніших спортсменів із різних континентів. Найпопулярніші й масовіші єдиноборства об’єднали під егідою "СпортАкорду".

І ще: Українські ветерани встановили світовий рекорд зі стронгмену на турнірі Шварценеггера