Український скелелаз Ярослав Ткач оновив рекорд України у швидкості на чемпіонаті світу

16.08.2023, 09:15

Український скелелаз Ярослав Ткач оновив національний рекорд у швидкості. Сталося це під час виступів на чемпіонаті світу, що проходить у швейцарському Берні.

Ярослав Ткач став єдиним з українців хто подолав кваліфікацію та вийшов до плей-оф. Найкращим результатом 21-річного скелелаза стали 5.38 секунд, це був 15-й результат.

Цікаво: Відома співачка Тіна Кароль показала сина і розчулила зверненням до покійного чоловіка

В 1/8 фіналу Ткач зустрівся з індонезійцем Рахмадом Аді Муліоно – поступився (5.25 секунд проти 5.04 сек). Водночас результат спортсмена став новим національним рекордом. Скелелаз оновив власне ж досягнення – 5.28 секунд на 0.03 секунди.

Ярослав Ткач – один із представників збірної України на ЧС. На світовій першості він був одним з п'яти скелелазів, що змагалися у чоловічому турнірі на швидкість. Жодному з українських скелелазів не вдалося поборотися за медалі, а також здобуття олімпійської ліцензії (для цього потрібно було потрапити до фіналу). Однак турнір Ткач закінчив з новим національним рекордом.

Нагадаємо, що у червні, виступаючи в австрійському Інсбруку, Ткач подолав дистанцію за 5.3 секунди.

І ще: Дивіться нове музичне відео Васі Байдака про донати на рімейк пісні Поньомарьова