Українська плавчиня Катерина Садурська встановила новий світовий рекорд із фридайвінгу

Вчора, 14:25

Українська плавчиня Катерина Садурська встановила новий світовий рекорд на змаганнях з фридайвінгу у дисципліні "занурення без ластів" (CNF). Спортсменка занурилася на глибину 80 метрів.

Восьмий Чемпіонат світу з фридайвінгу CMAS розпочався 2 жовтня в грецькому місті Каламата. Катерина Садурська стала єдиною представницею від України.

До слова: Шаблістка Ольга Харлан знялася для обкладинки Playboy Ukraine

У цій дисципліні важливу роль відіграє обладнання та підготовка. Цьогоріч українка не мала можливості протестувати стартову конструкцію перед початком змагань. У спортсменів було лише одне офіційне тренування, під час якого Садурська робила іншу дисципліну.

Під час чемпіонату українка встановила ще й новий національний рекорд – занурилась на 103 метри з моноластом. Для порівняння, символ Києва Батьківщина-Мати на один метр менша (102 м). Так Катерина Садурська стала першою українкою, яка занурилася на таку глибину, але на змаганнях вона посіла четверте місце.

Перший змагальний день серед жінок був запланований на 5 жовтня, але через погодні умови його перенесли на 6-те. Цього дня я пірнала з моноластою. Це було моє найглибше занурення та абсолютний рекорд для України – 103 метри, – розповіла спортсменка.

Катерина Садурська розповіла, що змагання проводяться в Середземному морі, де температура води була значно нижчою, ніж під час її підготовки – лише 24 градуси на поверхні, що суттєво ускладнювало її занурення.

Допис, поширений CMAS (@cmasorg)

Катерина Садурська – триразова бронзова призерка чемпіонатів світу з водних видів спорту (2013). Дворазова чемпіонка та багаторазова призерка чемпіонатів Європи з водних видів спорту.

У 2021 році вона здобула срібну медаль на чемпіонаті світу з фридайвінгу Kaş Başka, а наступного року взяла "золото". На цьогорічному чемпіонаті українку чекає ще одна дисципліна – занурення з бі-ластами (CWTB).

Цікаво: Ярославу Магучіх номінували на премію найкращої легкоатлетки Європи у 2024 році