Мундіаль: день 1. Феєричний початок з нервовим присмаком (Фото)

• 1679

Учора в бразильському Сан-Паулу розпочався 20-й Чемпіонат світу з футболу. Церемонія відкриття була яскравою та недовгою - дійство тривало близько 40 хв.

Церемонія завершилась, традиційно, виконанням гімну Мундіалю. Офіційну пісню чемпіонату - "We are one" - виконали Клаудія Лейтте, Пітбуль та Дженіфер Лопез, яка, незважаючи на усілякі чутки, все ж з'явилась на сцені.

Після традиційної церемонії відкриття, Чемпіонат світу розпочався на ділі - перший матч Мундіалю грали збірна-господар Бразилія із збірною Хорватії. Поєдинок вийшов напруженим, але цікавим. З перших хвилин матчу ініціативою заволоділи не бразильці, як всі очікували, а хорвати.

В результаті, «пентакампеоне» не витримали тиску і... самі забили собі гол. На 11-й хвилині захисник бразильців Марсело зрізав м'яч прямісінько у свої ворота.

Але вже на 29-й хвилині Неймар зрівняв рахунок. Згодом, на 71-й, він зреалізував пенальті, записавши таким чином на свій рахунок дубль.

Ну а кінцевий результат матчу - 3:1 - бразильці зорганізували вже у компенсований час: на 91-й хвилині ворота хорватів вразив Оскар.

Таким чином, збірна Бразилії поки що найрезультативніша на Мундіалі, адже усі 4 голи забили саме «пентакампеоне».

Варто зазначити, що наставник хорватів Ніко Ковач обурений результатом гри. «З таким початком Чемпіонату світу нам краще відразу поїхати додому. Я говорю про повагу, а до збірної Хорватії її в цьому матчі не було ні краплі. Якщо в ситуації з пенальті було порушення, нам більше не потрібно грати у футбол. Замість цього будемо грати в баскетбол», - заявив тренер. Ковач запропонував одразу вручити Кубок світу Бразилії.

Сьогодні, у 2-й день турніру, у змагання вступлять Іспанія з Нідерландами та Камерун з Мексикою. Хто виявиться сильнішим, побачимо вже ввечері.